1. Ana Sayfa
  2. Bilimsel
  3. Luna Park Kazaları #1

Luna Park Kazaları #1

featured
Luna park kazaları hakkında bugün ilk yayınımızı yapıcaz arkadaşlar. Şuan elimde 11 tane kaza mevcut. Kan donduran olaylarla karşılaşıcaz. Ben eğlençe parklarını çok seven biriydim ama bu dakikadan sonra 2 3 defa düşünürüm. Buğün bunlardan 1.si ile başlıycaz. İlk başta videomuzu inceleyelim buyrun.
Irak’ın başkenti Bağdatta gerçekleşen bu kaza tamamen dikkatsiz olan bir görevli yüzünden. Kendi çalıştırdığı koca makineyi nasıl unutur, tartışılır.
Görevli alet çalışırken karşya geçmek istiyor ve bir anda savruluyor. Kaza bir kaç sıyrık ve kırıkla atlatılıyor. Ama bir çok kişinin gözünü korkutuyor.
Bir ihmallikten öte kaza değil bu. Bu kaza bir makine problemi değil bunu biliyoruz ama sorun olan taraf şudur ki luna parktaki makinelerebinmesiniz dahi çocuğunuza veya size bir makine çarpa bilir. Çünkü her hangi bir güvenlik şeridi yok. Ki biliyorsunuz luna parktaki makine sıralarını, arkadan ittirren insanları. Bu durumda çok dikkatli olmalıyız. Şu tarz bir şeyde gerçekleşebilir di; Makineden sıçrayan bir lastik parçası yada oraya gelmiş bir taş parçası. Makineye binen insanların ayaklarının altınta taş olabilir ve yükseldiği an hızla sizin üstünüze düşebilir.
Bu tür kazalar sıkça karşılaşabiliyoruz. Aralarında en ufak kaza buydu ve bundan sonra kan donduran kazalarla karşılaşıcağız.
Kendinize iyi bakın sağlıakla kalın.
Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Like ve sayfa Al’a atmayı unutmayın :)
 BİR SONRAKİ KAZA AYIN 19’UNDA YAYINLANACAKTIR.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan anında haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap