20 Eyl 2016

Luna park kazaları #2 Fransa-Nantes


Sıradaki kazamız kan donduran bir kaza. Videomuz çok kısa önce izleyelim arkadaşlar
Fransa'nın Nantes eyaletinde , Les Machines de l'ile  eğlence parkında gerçekleşen kan donduran bir kaza tamamen ihmalkarlıktan kaynaklanmakta. 

Siz müşterisiniz ve zar zor o makineye binmek için ikna edildiniz, görevli geliyor. ilk başta önünüzdeki demiri takıyor daha sonra ise boyunluğu indiriyor. Yanındaki arkadaşına bakıyorsun eğlenceli bir korku ile makinenin çalışmasını bekliyorsun. Makineye start verildi ve düzensiz hareketlerle yükselmeye başladın. Yukarıya geldi ve makine bir anda ters döndü, olanlar işte tam bu anda gerçekleşti. Boyunluk geriye doğru açıldı, önündeki demir seni tutamadı ve yanındaki arkadaşınla demirin arasından kayıp düştün.

Kaza sonucunda, 2 arkadaştan biri öldü diğeri ise ölemedi. Ölemedi daha kötü durumda, kafasına aldığı o ağır darbeden sonra felç oldu ve geriye kalan tüm ömrünü bu şekilde geçirmek zorunda kaldı.

Kazaların %90'nı dikkatsizlikten gerçekleşiyor dünyamızda. (sadece lunapark kazaları değil, trafik kazalarıda dahil.) Kaza sonrasında luna park geçici bir süre kapatıldı. Sonra tekrar açıldı. Günümüzdede hala eğlence merkezi olarak devam etmektedir. 

Yazımı beğendiyseniz a'la vermeyi unutmayın. Youtube kanalımada abone olmayı unutmayınız...


İstek ve arzularınızı iletişim kısmından formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Yazar:

Merhaba, ben bu bloğun kurucularındanım. 21 yaşındayım. Samsun 19 Mayıs Üniversitesinde Makine Mühendisliği okumaktayım. HTML, CSS, Python ve Java ile uğraşıyorum. Cad programlarında Autocad biliyorum.

E-Mail: ismailkuscu@muhendisol.com

Yorum Gönder

 
Telif Hakkı © 2014'den beri Mühendis Ol
Gizlilik Politikası ve Telif Hakkı -Site Haritası-