Maksimum asistanlık Sakın kanmayın.
 1. Anasayfa
 2. Günlük Hayattan

Maksimum asistanlık Sakın kanmayın.

2
Geçtiğimiz perşembe yani 20.10.2016 tarihinde saat 12 sularında bir numara aradı ve açtığımda karmaşık kelimeler ardından yapıkredi banka kartımı söyledi kendi ve ailemin adreslerini söyledikten sonra kart borcumun olduğunu , o borçtan dolayı dosyamın incelemeye alındığını ve bana bu günün son gün olduğunu söyledi. Eğer saat 17’ye kadar parayı yatırmazsam dosyamı işleme sokacaklarını ve 2800 tl gibi bir ücretle karşılaşacağımı anlattı. (Avukat,bilirkişi vs.)
Hırsızlar bütün bilgilerimi biliyordu. Kartın gönderildiği adresi, TC numaramı, ailemin adresini ve şuan bulunduğum adrese kadar. Buda benim onlara inanmamı sağladı. Parayı yatırmak için dışarı çıktım ve bir daha aradı. “İsmail bey biz devlet kanallı bir kuruluş olduğumuz için, ücretide devlet kanalı ile almaktayız yanı PTT şubelerinden bu borcu ödeyebilirsiniz.” Bende diyorumki kendime elektirk su falanda yatıyor dosya işlemide buradan yatar gibi bir düşünce var.
PTT şubesine gittiğim ve gişe görevlisine “dosyam takibe alınmış , bunun borcunu ödemek istiyorum” dediğimde ilk defa bu cümleyi duyar gibi “biz buradan o tarz bir işlem almıyoruz anca kart borcunuzu öderiz” dedi. Ben numarayı tekrar aradığımda bir bayan çıktı ve “buyrun, maksimum asistanlık ” dedi bende bir afalladım Hakan Kayayı alabilirmiyim dedim ve “şuan görüşmesi var  o sizi arasın” dedi. Yanımda kız arkadaşım vardı ve hemen internete maksimum asistanlık yazdığında karşımıza çıkan sayfa bize ;
işte bu şekide bir yazı ile karşılaştık ve içimde tuhaf bir his kapladı. Telefonum yine çaldı o kişi tekrar aradığında ise “beyfendi, ptt şubesindesiniz galiba isterseniz atmdan yatırın dedi.” ben içerideyim dediğimde ise “içeriden 20 tl para keser, ama kendiniz bilirsiniz” dedi. Bende ne yapmam gerektiğini sordum ve bana “gişe görevlisinden havale formu alın” dedi ve ben o anda bir dolandırıcı olduğuna inandım ve telefonu kapattım. Bu durumda Arkadaşımın uyarısı sayesinde 350 tl gibi bir miktarı ödemekten kurtuldum ve sizde bu okuduğunuz yazıyı herkesle paylaşın.
Beni Arayan numara: 0850 288 5999
Sizide bu şekilde tehtit eden numaraları yorum yada iletişim kısmından bize yönlendiriniz.

Bu yazı sende ne reaksiyon verdi ?
 • 0
  _tt_
  Üşüttü
 • 0
  sabr_m_zorlad_
  Sabrımı Zorladı
 • 0
  ayd_nlatt_
  Aydınlattı
 • 0
  rahatlatt_
  Rahatlattı
 • 0
  mutlu_etti
  Mutlu Etti

Sağlam oku, " Mühendis ol "

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir