1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Yerli (!) Arama Motorumuz Açıldı. Geliyoo.com

Yerli (!) Arama Motorumuz Açıldı. Geliyoo.com

Geçtiğimiz ay Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN yerli arama motorumuz hakkında 10 yıllık bir süredir uğraştıklarını ve bütce olarakda 10 Milyon lira gibi bir bütçe ayırdıklarını söylediler. Bizde ne kadar sevinmiştik ve Abd nin Yahoo’su Çinin Baidusu gibi bizimde arama motorumuz olcak demiştik. Yanılmışız.
Problem tamamen şu. Bir firmaya al kardeşim sen bi arama motoru yap bizde senin reklamını yapalım demişler. Adamlar SEO şirketi ve hiç bir şeyden anlamıyorlar bizide saf yerine koyuyorlar.
Sorun neler mi hadi bakalım;
1. Sonuçları direk Google’den çekiyor.
Ya bu kadar cahillik olmaz kardeşim dedirten bir olay. Html, Css bilen arkadaşlar anlar ya o javascripti açıpta body’nin içine yazsaydınız ne olurdu. (madem çalıyorsunuz.) Çeşitli sitelerde gördüm 15 dolarlık scriple yapılmıs meğerse falan diye. Arkadaşlar buyrun ben size scripti veriyim kendim çıkardım 15 dolar falanda değil sizde artık kendi arama motorunuzu yaparsınız.
Ne mutlu bir dünya arama motorumuz olucak, yehuu (!)
2. Hani biz yapmıştık. Site hala ingilizce.
Yani sonuç olarak hüsrana uğradık. Peki ya o 10 Milyon lira ne oldu buda tamamen bir meçhul. Ülkenin bakanının ağzından çıkan kelime bu. Allah sonumuzu hayr eylesin. Üzdün bizi geliyoo.com
Şuna emin olunki bu arama motorunda 1 harf bile değişmedi. Kod firmadan alınıp yüklendi. Yani bu yazıda bir emeğe saygısızlık yapmıyorum çünkü burada emek yok. Kandırılıyoruz.
Güncelleme:Basın açıklaması – yerli arama motoru hk.

Basın yayın organlarında “10 yılda 10 milyon bütçe ayrılarak yerli arama motoru Geliyoo kuruldu” başlığıyla yer alan haberlerde; söz konusu arama motorunun Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından desteklenen proje olduğu algısı oluşması nedeniyle açıklama yapılması gereği doğmuştur.
Söz konusu arama motorunun var olup olmadığı, iddia edildiği kadar bütçe ayrılıp ayrılmadığı ve yerli olup olmadığına ilişkin Bakanlığımızın ilgili birimlerinde herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.
İddia sahiplerinin, yerli arama motoru projesiyle ilgili Bakanlığımızla bir temasları olmamıştır. Ancak, 18 Ocak 2017 (Bugün) tarihinde Bakanımız Ahmet Arslan’a hitaben elektronik posta yoluyla bir mektup göndermişleridir.
“Geliyoo” isimli arama motoru projesine; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından maddi ve manevi herhangi bir destek sağlanmamıştır.
Bir süre önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’ın bir televizyon kanalındaki “Yerli arama motoru ile ilgili çalışmalar yapıyoruz” açıklaması, Geliyoo isimli arama motoruyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.
Elbette ki, ülkemize katkı sağlayacağına inanılan, yerli ve milli her türlü çalışmaya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan anında haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap