1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Philadelphia

Philadelphia

1943 yılında, Amerika’ da  Philadelphia şehri limanında, Einstein’ ın birleşik alanlar kuramına dayanarak “Işınlanma” deneyi yapıldığı iddia edildi.  Amerikan Deniz kuvvetlerine bağlı, Philadelphia deneyi ile donanmaya ait 1240 tonluk, USS Eldridge savaş gemisi içinde bulunan, 104 mürettebatıyla birlikte bir yerden bir yere taşınarak, ışınlandığı iddia edilmektedir. Yani geminin tayfalarla birlikte teleportasyon yapıldığı iddia edildi.
Elektromanyetik alan jeneratörlerinin çalıştırılmasıyla birlikte, USS Eldridge isimli gemi neredeyse görünmez oldu. Daha sonra gözleri kör eden mavi bir ışık hüzmesi içinde gemi tamamen kayboldu. Birkaç saniye içinde gemi millerce ötede bulunan, Virjinya Norfolk da tekrar ortaya çıktı. Birkaç saniye göründükten sonra tıpkı geldiği gibi esrarengiz bir biçimde kayboldu ve Philadelphia deniz üstüne tekrar ortaya çıktı. Bu kez mürettebatın tümünün başı ciddi bir şekilde beladaydı. Bazı tayfalar geri gelmemek üzere kaybolmuş, bazıları çıldırmıştı. Hepsinden daha tuhaf olanı ise 5 denizcinin, geminin eriyen ve sonra tekrar katılaşan metal aksamı içerisinde kalmalarıydı. Gemi belli bir zaman sürecinde fiziksel olarak tamamen kaybolmuş ve sonradan geri dönmüştü, deneyde sadece geminin görünmez olması hedeflenirken gemi moleküllerinden ayrılmış ve başka bir yere nakledilmişti. Bir başka iddiaya göre geminin birkaç saniyeliğine değil 4 saatliğine gözden kaybolduğuydu. Başka bir teoriye göre ise gemi zaman içerisinde yolculuk etmişti, nitekim deneyin sırasında gemiyi Norfolk Virjinya da görenler oldu.
Gizemi çözülemeyen bu olay halen iddialarla sınırlıdır. Siz ne düşünüyorsunuz ?
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan anında haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. beydilli41_avatar

    Lise fizik bilgilerime göre uzay zamanla beraber 4 boyutludur; x,y,z koordinatları ve zaman. Bir cismi başka bir yere ışınlamak istenirse o yerin nokta olarak koordinatlarını belirlemek gerekiyor. Belirlenen noktadan ufak bir sapma başarısızlık demektir. Bu deneyde gemi yok olmuş ve 640km uzakta bir yerde gemi tekrar belirmiş. Deney yapılırken koordinatlar için hesaplamalar da yapılmamış. Dünya yuvarlak olduğu için 640km uzunlukta dünya bir yay çiziyor demektir. Bunun hesaplanması gerekiyor. Dünya hareket halinde koordinatlar sürekli değişiyor bunun da hesaplanması gerekiyor. Bu şartlar altında geminin su yüzeyi yerine suyun dibinde veya uzay boşluğunda veya bir dağın tepesinde belirmesi olasılığı çok çok yüksek olması gerekiyor. Oysa gemi su yüzeyinde belirmiş. Bence bu hesaplamalar yapılmadan bu olayın gerçekleşmesi tesadüfi olarak imkansızdır. Bu yüzden bu deney uydurmadan öte değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir