Çinden Aldığım Aksiyon Kamerası
 1. Anasayfa
 2. Ürün İnceleme

Çinden Aldığım Aksiyon Kamerası

4
6.8
Xiaomi Yi

Aksiyon kamerası ve ekipmanları.

 • Tasarım 8
 • Görüntü Kalitesi 7
 • Lens 6
 • Pil 4
 • Sahip Olduğu Girişler 9

Merhaba sevgili MühendisOl okuyucuları, bugün sizlere Çin’den almış olduğum aksiyon kamerasını tanıtmak istiyorum. Cihazın adı Xiaomi Yi . Uzun adı da bu XiaoMi Yi 1080P Ambarella A7LS WIFI Sports Action Camera CN Version. Şimdi açıkçası cidden bir aksiyona girmeyi ve bunu kayıt altına almayı düşünmüyorsanız aksiyon kamerası almayı da düşünmeyin  sevgili okurlar zira evinizin bir köşesinde 80 dolarlık bir süse dönüşüyorlar. Hayır sevgili aksiyon kamerasını alalımda yapacak şey çok buluruz bence diyen kardeşim en fazla gidip arkadaşlarınla havuz altı selfie oluyor demedi deme. Yani demem şu ki eğer yalnızca anı saklamak için aksiyon kamerası alma az bekle ben sana çok güzel fotoğraf makinası tanıtacağım siteyi takipte kal. Şimdi yazının bundan sonrası cidden aksiyon kamerası ihtiyacı duyan , dağda bisiklet sürerken bisikletin tekerinden yolu çekmek isteyen , sörf yaparken kendini çekmek isteyen , kaykay becerilerini farklı bir perspektiften göstermek isteyen okurlar için. Ve senin içinde hala aksiyon kamerasına ihtiyaç duymasa da vazgeçmeyip okumaya devam eden inatçı kardeşim. Gitsene oğlum!
Pekala arkadaşlar ben bu kamerayı GearBest sitesinden ciddi ucuz yollu aldım. Yaklaşık 1 sene önce 73 dolara almıştım , şimdi de 80 dolar olmuş öyle çok pahalanmamış hala fiyat performans açısından çok güzel bir konumda.

Xiaomi şirketini duyanlarınız vardır , son zamanlarda telefonlarıyla kendini epey duyurmuş gerçekten kaliteli ürünler sunmayı başarmış ve kendi yerini piyasada sağlama almış bir firma. Öyle çakma merdiven altı Çin şirketlerinden değil yani.
Bu yandaki sevimli arkadaş Yi de onların aksiyon kamerasında ucuz fakat kaliteli bir çalışması.
Beni en çok almaya ikna etmiş olan noktası da kamerasının Sony olmasıdır , duymuşsunuzdur Sony bu konuda gerçekten  iyi bir konumda , ilk akla gelen olmasada seçenekler arasına konulabilecek konumda olduğu aşikar.
Ürün Özellikleri

 

 • Sony Exmor RS 16MP Sensör
 • Amberella A7 İşlemci
 • 155 Derecelik Geniş Açılı Çekim
 • 1080p 60fps / 720p 120fps / 480p 240fps / H.264, MP4 Video Çekim Desteği
 • 3 Boyutlu Gürültü Azaltma Desteği
 • Kablosuz Uzaktan Kontrol
 • Wi-Fi ile 100 Metreye Kadar Veri Aktarımı
 • 128GB’a Kadar Hafıza Kartı Desteği
 • 4 Farklı Çekim Modu
 • Düşük Pil Tüketim Özelliği İle Uzun Süreli Kullanım
 • Çıkarılabilir Batarya Sayesinde Yedek Batarya Taşıma İmkanı
 • 72gr Ağırlık
 • Kompakt ve Oldukça Hafif Tasarım
Ürünün özellikleri yukarıda gördüğünüz gibi arkadaşlar , güneş ışığında ve ışığı bol ortamlarda evet yukarıdaki özellikleri sağlıyor. Fakat ışık zayıfladığında iş biraz değişiyor arkadaşlar , zayıf ışıkta gerçekten üzücü bir şekilde kalite çok çok düşüyor.
KUTU AÇILIMI
Yukarıda resimlerde gördüğünüz gibi Yi bu güzel ve şirin kutuda geliyor bize. Kutusunun tasarımı da Yi gibi şık hala saklarım . Kutuda sadelikten yanalar arkadaşlar Yi’nin altında bataryası ve şarj kablosu bulunmakta. Ama Xiaomi bu konuda cidden çok fazla sade davranmışlar çünkü başka herhangi bir aparat yok. Yani 80 dolarlık aldığınız Yi’de yalnızca kendisi , bataryası ve şarj kablosu arkadaşlar.
Belki de en önemli dezavantajı bu arkadaşlar çünkü aksiyon kamerasının en güzel özelliklerinden biri sualtı çekimi fakat sualtı aparatsız suda çekimi yapamadığı için bunu satın almanız gerekiyor.
EKSTRALAR
 

Satın almak dedim de öyle gözünüz çok korkmasın , çünkü yandaki fotoğraftaki aparatlar ve bel,baş bandajları paket halinde GearBest sitesinde mevcut ve 20 dolar civarlarında.
UYGULAMA
 

 
 
 
 
 
Yi’nin birde Android ve İos için bir uygulaması bulunmakta arkadaşlar , bu uygulama wifi ile kameranıza bağlanmanızı ve her türlü ayarını yapmanızı sağlamakta görüntü ayarlarıyla oynayabilir , zamanlama ayarlayabilir , çektiğiniz fotoğrafları telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulama marketlerde mevcut.
 
 
 
 
 
 
BATARYA
 
 
 
 
 
 
 
Bataryası da bu arkadaşlar 3.7V , 1010mAH , 3,7WH özelliklerine sahip. Benim testlerime göre tam şarjda 90 dakikayı buluyor çalışma süresi .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YANİ DEMEM O Kİ !
 
Gelelim sonuca , Xiaomi Yi güneşli , ışıklı ortamda ciddi anlamda çok güzel işler çıkartabilen bir aksiyon kamerası dostlar , eğer çok para vermek istemiyorum öyle profesyonel işler yapmayacağım , kaliteli olsun ama ucuz olsun diyorsanız Yi sizin için uygun olacaktır.
Fakat şu dezavantajları da unutmayın;
-Karanlık, zayıf ışıkta çekim kalitesi ciddi anlamda çok düşüyor.
-Ekstra aparatları kutudan çıkmıyor, 20 dolar daha verip satın almanız gerekiyor.
-Hafıza kartı da vermiyorlar yanında.
Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur , alır da memnun kalırsanız beni hatırlayın :) . Şunu da unutmayın Go-Pro kalitesini beklemeden alın.
ÇEKTİĞİM BİRKAÇ FOTOĞRAF
 

 

KARŞILAŞTIRMA VİDEOSU

 

Bu videonun da tercih yapmanız açısından önemli olduğunu düşündüm arkadaşlar.
SATIN ALMA LİNKİ

Bu yazı sende ne reaksiyon verdi ?
 • 0
  _tt_
  Üşüttü
 • 0
  sabr_m_zorlad_
  Sabrımı Zorladı
 • 0
  ayd_nlatt_
  Aydınlattı
 • 0
  rahatlatt_
  Rahatlattı
 • 0
  mutlu_etti
  Mutlu Etti
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. Yakın çekim modu mevcut mu?

 2. Ayrıyetten böyle bir mod mevcut değil . Fakat yakın çekimde odaklaması oldukça iyi bu konuda için rahat olabilir.

 3. Çinden gelirken gümrükte sorun oluyor mu ? Bir de vergi sınırı varmış galiba siz vergi ödediniz mi ?

 4. Gümrükte herhangi bir sorun yaşamadım kontrole girdi geçti. Ben vergi ödemedim çünkü benim aldığım dönem gümrük limiti 75 Euro idi fakat bu sene ne yazık ki 30 Euroya düşürülmüş. Bu durumda yüzde 20 oranında bi vergi ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir