18. Hafta Dünya’da Neler Oldu
 1. Anasayfa
 2. Günlük Hayattan

18. Hafta Dünya’da Neler Oldu

0

1-) Hollanda’da Yapılan Ketenden Otomobil

Hollanda’daki üniversite öğrencileri dünyada bir ilk olan otomobili üretti. Şasi ve üst kısmı tamamen ketenden yapılan ve tamamen biyolojik çözünürlüğe sahip olan bu otomobile Lina adı verildi.

Kaynakça : bbc.com

2-) Güneş Sistemini Andıran Bir Gezegen Keşfedildi

Dünyadan yaklaşık olarak 10.5 ışık yılı uzaklıktaki Irmak Takımyıldızında yer alan ve görüntüsüyle güneş sistemine benzeyen bir gezegen keşfedildi.

Kaynakça : ntv.com

3-) Görme Engelliler İçin Üretilen Akıllı SaatGüney Koreli araştırmacılar tarafından üretilen Dot Watch yani ” nokta saati ” adını görme engelliler için geliştirilen Braille alfabesinin noktacıklarından almaktadır.

Kaynakça : ntv.com

4-) Zaman Makinesinin m-Modeli OluşturulduBen Tippet tarafından üretilen matematiksel açıdan tutarlı olan bir zaman makinesi önerildi. Önerilen bu zaman makinesine ise TARDİS adı verildi.

Kaynakça : gercekbilim.com

5-) Türkiye’nin Uzaydaki Yeni Gözü Olan Lagari Türkiye’nin yüksek çözünürlüğe sahip olan ilk milli mikro yer gözlem uydusu olan Lagari görücülerine çıkıyor. Lagari adlı uydu 2019 yılında görevine başlaması bekleniyor.

Kaynakça : trthaber.com

6-) ASELSAN’ın STAMP-2’si Görücüye ÇıkıyorASELSAN tarafından üretilen Uzaktan Komutalı Silah Sistemi (UKSS) ailesinin ilk ürünü olan STAMP sisteminin yeni versiyonu  13’üncü Uluslararası Savunma Sanayi Fuarın’da sergilemeye hazırlanıyor.

Kaynakça : haber7.com

 

Bu yazı sende ne reaksiyon verdi ?
 • 0
  _tt_
  Üşüttü
 • 0
  sabr_m_zorlad_
  Sabrımı Zorladı
 • 0
  ayd_nlatt_
  Aydınlattı
 • 0
  rahatlatt_
  Rahatlattı
 • 0
  mutlu_etti
  Mutlu Etti

Sağlam oku, " Mühendis ol "

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir