15 May 2017

19.Hafta'da Dünyada Neler Oldu ?

1-) Beş Dakikada Şarj Olacak Telefonların Çıkış Tarihi Belli Oldu.


İsrail merkezli StoreDot'un CEO' su İngiliz BBC televizyonuna yaptığı açıklamada bu teknolojinin ilk olarak 2018'in ilk aylarında üretime gireceğini söyledi.

Kaynak: ntv.com

2-) Citymapper Uygulaması Londrada Akıllı Otobüs Seferine Başlıyor.


Dünyanın dört bir yanında kullanıcılarına ulaşım çözümleri sunan akıllı telefon uygulaması Citymapper, İngiltere'nin başkenti Londra'da akıllı otobüs seferlerine başlıyor.

Kaynakça: bbc.com

3-) WannaCry 99 Ülkede (Türkiye Dahil) Bilgisayarları Kilitledi.


ABD'nin istihbarat kuruluşlarından Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) geliştirdiği araçlarla üretildiği düşünülen ve en bilinen adı 'WannaCry' olan fidye yazılımı, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 99 ülkede, binlerce bilgisayarı etkiledi.

Kaynak: bbc.com

4-) NASA Tarafından Yapılan Açıklamada 7 Yeni Gezegenin Bulunduğu Söylendi.Nasa tarafından yapılan açıklamada Dünyadan 40 ışık yılı uzaklıkta bulunan 7 yeni gezegenin keşfedildiği açıklandı.

Kaynak: haberturk.com

5-) Canlı Bombaları Engelleyecek Sistem Türkiye'de.


Dünyanın her yerinde büyük bir sorun teşkil eden canlı bomba saldırıları üzerine geliştirilen " İnsan Güvenliği Radarı" Türkiye'ye getirildi.

Kaynak: haber7.com

Paylaş:

Yazar:

Merhaba, 19 Mayıs Üniversitesinde Harita Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Netcad, C++ ve C# programları ile ilgilenmekteyim.

E-Mail: emrealperen@muhendisol.com

Yorum Gönder

 
Telif Hakkı © 2014'den beri Mühendis Ol
Gizlilik Politikası ve Telif Hakkı -Site Haritası-