StreetDrone One Test Aracı
 1. Anasayfa
 2. Güncel Haberler

StreetDrone One Test Aracı

0

İngiltere’de start-up projesi olan StreetDrone, mühendis öğrenciler tarafından bir test aracı olarak kullanılmak üzere tasarlanmış olan ilk otonom aracını piyasaya sürdü.

Eski F1 mühendislerinden oluşan bir ekip tarafından geliştirilen StreetDrone One, Renault Twizy elektrikli araca benziyor. 49.500 £ fiyatla satışa sunulacak olan araç, genç mühendislerin mevcut yazılımları test etmelerini ve kendi tasarımlarını yapmalarını sağlayacak.

StreetDrone’un kurucusu ve CEO’su Mark Preston “StreetDrone One’ı bu kadar eşsiz yapan şey, üniversitelerin kendi kendine çeken pazardaki ilgi alanlarına odaklanmalarını ve test yatağını gereksinimlerine göre uyarlamalarına olanak sağlamasıdır.” dedi.

“Bu, araştırma karmaşıklığını önemli ölçüde azaltmakta ve her mühendislik öğrencisini otonom devrimin bir parçası haline getirmek için hem zamandan hem de paradan tasarruf etmektir.”

Avustralya doğumlu Watson  (Solda: ApexRacingPR, CC’den)  , McLaren, Arrows ve Super Aguri ile Formula 1’de çalışma tecrübesine sahiptir ve Çinli Formula E takımının mevcut takım sorumlusu Techeetah’dır . Otonom araçların gelişimini demokratikleştirerek, teknolojinin daha hızlı evrilebileceğine ve yeni nesil mühendislerin yeteneklerinin geliştirilebileceğine inanıyor.

“F1 teknolojisini kullanarak, otonom otomobilleri nasıl daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir hale getirebileceğimiz konusunda yeni bilgiler edineceğiz ve onları yol boyunca gerçek koşullarda test edeceğiz” dedi.

Araç test alanları kadar StreetDrone, üniversitelere ve öğrencilere verilerin daha iyi yorumlanmasına ve araştırmalarını ticari uygulamalara yönlendirmelerine yardımcı olacak destek sunacaktır.

StreetDrone genel müdürü Mike Potts, “Bu çok parçalanmış bir pazar ve biz, üniversitelerin artan otonom ürünler talebini karşılayabilmesi için bir takım standart araçlar oluşturmaya çalışıyoruz” dedi. “Bu yeni ama çok karlı bir endüstridir ve StreetDrone One yetenekli mühendislerin yeteneklerini bu heyecan verici yeni alana kazandırmasına yardımcı olabilir.”

Aracın teslimatlarının yıl sonundan önce bitmesi bekleniyor.

Kaynakça: https://www.theengineer.co.uk/

Bu yazı sende ne reaksiyon verdi ?
 • 0
  _tt_
  Üşüttü
 • 0
  sabr_m_zorlad_
  Sabrımı Zorladı
 • 0
  ayd_nlatt_
  Aydınlattı
 • 0
  rahatlatt_
  Rahatlattı
 • 0
  mutlu_etti
  Mutlu Etti

Sağlam oku, " Mühendis ol "

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir