Kaybolan veya Çalınan Telefonu Bulmak
 1. Anasayfa
 2. Günlük Hayat

Kaybolan veya Çalınan Telefonu Bulmak

0

IPhone’unuz çalındı ​​veya kaybolduysa, Apple onu geri almanıza yardımcı olacak ücretsiz bir araç sunuyor. Ve, eğer geri alamıyor olsanız bile, bir hırsızın kişisel verilerinize ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için, bir harita üzerinde bulup belirli eylemleri gerçekleştirmenize yardımcı olmak için telefonunuzun GPS ve İnternet bağlantısını kullanan iCloud’un bir parçası olan ücretsiz bir hizmeti, iPhone’umu Bul uygulamasını kullanmanız gerekir. Kimse bu makaleye ihtiyaç duymak istemez, ancak eğer ihtiyaç duyarsanız, bu talimatlar kayıp veya çalınan iPhone’nunuzu bulmak için iPhone’umu Bul’u kullanmanıza yardımcı olacaktır.
Ne İhtiyacınız Var
 1. Bir iCloud hesabı.
 2. Çalınmadan veya kaybolmadan önce iPhone’umu Bul uygulmasını telefonuna kur.
Nasıl Kullanılır Telefonumu Bul veya Sil iPhone’umu Bul
 
Daha önce de belirtildiği gibi, çalınmadan önce cihazınızda iPhone’umu Bul uygulamanız gerekir. Yaptıysanız , bir web tarayıcısında https://www.icloud.com/ adresine gidin .
IPhone veya iPod touch’ınıza , kurtarmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 • “I Phone’umu Kur” oluştururken kullandığınız hesabı kullanarak iCloud’da oturum açın. Bu muhtemelen Apple ID / iTunes hesabınız .
 • Tıklayın iPhone’u bul iCloud tarafından sunulan web tabanlı araçlar altında. IPhone’umu Bul hemen, etkinleştirmiş olduğunuz tüm cihazları bulmaya çalışmaya başlar. Ekran mesajlarını çalışırken göreceksiniz.
 • IPhone’umu Bul için ayarlanmış birden fazla cihazınız varsa , ekranın üst kısmındaki Tüm Cihazlar’ı tıklayın ve aradığınız cihazı seçin.
Cihazınızı bulursa, iPhone’umu Bul haritayı yakınlaştırır ve yeşil nokta kullanarak cihazın yerini gösterir. Bu olduğunda, haritayı yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilir ve Google Haritalar’daki gibi standart, uydu ve karma modlarda görüntüleyebilirsiniz  . Cihazınız bulunduğunda, web tarayıcınızın sağ köşesinde bir pencere belirir. Telefonunuzun ne kadar pil olduğunu ve birkaç seçeneği anlık olarak bilmenizi sağlar.
Sesi Oynat’a tıklayın. İlk seçenek budur çünkü cihazınızı kaybettiğinizde ve bunu bulmak için yardım istediğinizi düşündüğünüzde cihaza ses göndermek en iyisidir. Birinde cihazınızın olduğunu düşünürseniz, ancak inkar ediyorsa da yardımcı olabilir.
Ayrıca Kayıp Mod’u da tıklayabilirsiniz . Bu, cihazın ekranını uzaktan kilitlemenizi ve bir şifre belirlemenizi sağlar (daha önce bir şifre belirlememiş olsanız bile ). Bu, hırsızların cihazınızı kullanmasını veya kişisel verilerinize erişmesini önler.
Kayıp Mod düğmesine tıkladığınızda, kullanmak istediğiniz şifreyi girin. Cihazda zaten bir şifreniz varsa, bu kod kullanılacaktır. Aygıta sahip olan kişinin size ulaşabileceği bir telefon numarası da girebilirsiniz (bu isteğe bağlıdır; çalınmışsa bu bilgiyi paylaşmak istemeyebilirsiniz). Ayrıca, cihazın ekranında görüntülenen bir mesaj yazma seçeneğiniz de vardır.
Telefonu geri alacağınızı düşünmüyorsanız , cihazdaki tüm verileri silebilirsiniz . Bunu yapmak için, Sil düğmesine tıklayın. Bir uyarı görürsünüz (yapmak istediğinizden emin değilseniz bunu yapmayın). Yaptığınızı anladığınızı söyleyen kutuyu tıklayın ve Sil’e tıklayın . Bu, telefonunuzdaki tüm verileri silerek hırsıza erişmesini engeller.
Cihazı daha sonra geri alırsanız, verilerinizi yedeklemeden geri yükleyebilirsiniz .
Cihazınızın hareket halinde olduğunu düşünüyorsanız, telefonunuzu temsil eden yeşil noktayı tıklayın ve ardından açılır pencerede yuvarlak oka tıklayın. Bu, cihazın konumunu en son GPS verilerini kullanarak günceller.
IPhone’unuz Çevrimdışı Olduğunda Ne Yapmalı?

My iPhone’u kurmuş olsanız bile, cihazınız haritada görünmeyebilir. Bunun neden olabileceği nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:
 • kapalı veya pilsiz
 • İnternet’e bağlı değil
 • Konum Hizmetleri devre dışı bırakıldı.
Eğer My iPhone çalışmıyor sebebi ne olursa olsun, senin yapabileceğin birkaç seçenek var.
 • Bulunduğunda Bana Haber Ver kutusunu etkinleştir. IPhone’umu Bul özelliği, cihazınızın bir daha İnternet’e bağlandığında bunu bulabilmenizi sağlar.
 • Üç seçenek –  Çalma Sesi , Kayıp Mod ve Sil  – mevcut. İstediğinizi kullanın ve cihaz İnternet’e bir daha bağlandığında, seçtiğiniz seçenek gerçekleşir.
 • Cihaz sattıysanız veya verdiyseniz ve iPhone’umu Bul bölümünde görünmesini istemiyorsanız Hesaptan Kaldır’ı seçin .
Kaynak: LifeWire

Bu yazı sende ne reaksiyon verdi ?
 • 0
  _tt_
  Üşüttü
 • 0
  sabr_m_zorlad_
  Sabrımı Zorladı
 • 0
  ayd_nlatt_
  Aydınlattı
 • 0
  rahatlatt_
  Rahatlattı
 • 0
  mutlu_etti
  Mutlu Etti

Sağlam oku, " Mühendis ol "

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir