Zeki İnsanların Ortak 5 Özelliği
 1. Anasayfa
 2. Günlük Hayat

Zeki İnsanların Ortak 5 Özelliği

0

Hepimiz zeki bir insan olmak isteriz. Zeki olmak doğuştan gelen bir özelliktir. Zeki insanlar toplumda her zaman fark yaratmayı başarabilen ve her daim bir adım önde olan kişilerdir. Zeki insanlar yaptıkları işi büyük bir özveri ile yaptığından her daim çevresi tarafından beğenilir ve takdir edilirler. Teknoloji ve bilime meraklıdırlar. Mühendis ve mühendislik bilimleri zeki insanlar tarafından oluşturulmuştur. Bu insanların bazı ortak özellikleri de bulunmaktadır. İşte zeki insanların ortak 5 özelliği

LİDER RUHLU OLURLAR

eki insanlar doğuştan lider ruhlu olarak dünyaya gelirler. Dünyaya geldiğinden beri her zaman zekaları ile ön plana çıkarlar. Ve hep bir topluluğu yönetme eğiliminde olup, topluluk o kişiden bilgi ve deneyim alabilmektedir. Hemen her konuda bir bilgi sahibi olurlar.

MÜKEMMELLİYETÇİLİK

Zeki insanlar her daim mükemmeliyetçi olurlar. Bir işi üstlendiği zaman onu her zaman en mükemmel olacak şekilde yapmaya çalışırlar ve yaparlar. Ve o işi mükemmel yapmadığı sürece asla ara vermezler.

İRADE SAHİBİ OLURLAR

Zeki insanların bir diğer özelliği ise irade sahibi olmalarıdır. Zeki insanlar eğer bir bağımlı ise ve bu konuda bu bağımlılığından kurtulmak istiyorsa onun anında bırakabilme iradesine sahiptirler. Her işte ustaca fikirler üretip iradesini kullanarak pişman olacağı şeylerden daima uzak dururlar.

DİKKATLİ VE ÖZVERİLİDİRLER

Zeki insanlar bir işte meşgulken oldukça dikkatlidir. Dışarıdan gelen bir ses veya başka bir olay onların dikkatini engelleyemez. Ve yaptıkları bu işi büyük bir özveri ile yaptıklarından yaptıkları iş her zaman sevilir ve takdir edilir.

MÜTEVAZI OLMAK

Zeki insanlar oldukça mütevazı insanlardır. Çünkü yaptıkları ve takdir görüldükleri işler zaten onlar için normal olduğundan takdiri ve teşekkürü kimi zaman gereksiz görebilirler. Bu yüzden zeki insanlar her zaman alçak gönüllü insanlardan oluşur.

Bu yazı sende ne reaksiyon verdi ?
 • 0
  _tt_
  Üşüttü
 • 0
  sabr_m_zorlad_
  Sabrımı Zorladı
 • 0
  ayd_nlatt_
  Aydınlattı
 • 0
  rahatlatt_
  Rahatlattı
 • 1
  mutlu_etti
  Mutlu Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir