Öğrenci Yemeği Tavuk Sote
 1. Ana Sayfa
 2. Öğrenci Yemeği

Öğrenci Yemeği Tavuk Sote

0

Öğrenciler için tavuğun vazgeçilmez bir besin olduğu tartışmasız bir gerçektir. Yemeğin hazırlanışı detaylı bir şekilde aşağıda yer almaktadır. Ben burada sizlere öğrenci tavsiyeleri vereceğim.

Tavuk bozulmaya ve zehirlemeye en müsait besinler arasında yer alır. Lütfen öğrenciler dolaplarınızda tavuk bulundurmayınız. Bu yemeği yaparken mahallenizde bulunan tavukçudan yada kasabınızdan tavuğu temin ediniz. Bu aşamada tavukçudan tavuğu kuş başı olarak doğramasını rica edebilirsiniz bu size hazırlama süresi kazandıracaktır. Baharatlar da bedavaya getirmek için, tavukçularda bulunan mangal baharatından alabilirsiniz. Ben aşağıda bunu anlatmadım ama denedim gayet lezzetli oluyor. ( bu baharatlar biraz tuzlu oluyor az atınız. )

Öğrenciler evde yemek hazırlarken en çok karşılaşılan hata ekmeğin alınmadan eve geçilmesidir. Lütfen fırından taze çıkmış beyaz ekmeğinizi almayı unutmayın. Eğer az gelecekse yanına pirinç pilavı da ilave edebilirsiniz.

Deneyenleri yazının yorumuna beklerim. Afiyet bal şeker kaymak akıl fikir zeka mantık ve bol bol not olsun. :)

Tavuk Sote Yemek Tarifi

Kişi başı 15 liraya hazırlayabileceğiniz eşsiz lezzet

Kişi Sayısı2
Hazırlık Süresi15 Dakika
Pişirme Süresi15 Dakika

Beslenme Bilgileri

Besin Değeri310

Tavuk Sote Malzemeleri

 • 2 yemek kaşığı sıvı yağ

 • 400 gram tavuk göğsü

 • 1 adet soğan

 • 1 adet yeşil biber

 • 1/2 adet kırmızı biber

 • 1 adet doğranmış domates

 • 1 çay kaşığı tuz

 • 1 çay kaşığı karabiber

 • 1 çay kaşığı pul biber

Hazırlanış

1

Malzemelerin Hazırlanması

Tavuk kuş başı boyutunda kesilerek hazırlanı. Domates, biberler ve soğan ayrı kaplarda küçük parçalar haline gelecek şekilde hazırlanır.

2

Tavuğun Pişirilmesi

Bu aşamada sotelenmiş tavuğu yanmaz ve yapışmaz tavanın içine yerleştirin altını orta derece ateşe getirin. Tavuk önce suyunu salacak ve daha sonra tüm suyu buharlaşacaktır.

3

Malzemelerin İlave Edilmesi

Suyu buharlaşmış tavuğun içerisine sıvı yağ ilave edilir. Daha sonra soğan ve biberler ilave edilir. Biberler diriliğini kaybettiğinde domates atılır. Domates suyu buharlaştığında yemek servise hazırdır. Afiyet olsun.

Bu yazı sende ne reaksiyon verdi ?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan anında haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Sağlam oku, " Mühendis ol "

Yorum Yap