Soğuk Havalarda Giyilebilecek 3 Akıllı ve Teknolojik Giysi
 1. Anasayfa
 2. Mühendislik

Soğuk Havalarda Giyilebilecek 3 Akıllı ve Teknolojik Giysi

0

Bilindiği üzere giyilebilir teknoloji kavramı hayatımıza girdikten sonra bu teknolojik cihazlardan oldukça faydalanır olduk. Kış soğuklarında giyilebilir akıllı giysiler dolabınızda olsa nasıl olurdu?

Sanal gerçeklik gözlükleri, akıllı saatler, boyuna asılan teknolojik ürünler ve nicesi giyilebilir teknolojik aksesuarlar olarak sınıflandırılabiliyor. Birçok teknoloji fuarında ilginç ve farklı amaca hizmet eden akıllı aksesuarları da bulmak mümkün olabilir. Hem sıra dışı tarzıyla dikkat çeken hem de insanın hayatını kolaylaştıran bu aksesuarlar teknoloji değiştikçe ve yenilendikçe bambaşka tarzlara bürünüyor.

Bu aksesuarların haricinde gerçekten akıllı giysi kavramına giren teknolojik aksesuarlar soğuk günlerde yanımızda olursa kış mevsimini daha sıcak bir şekilde geçirebiliriz gibi duruyor. Sizler için akıllı giysi formunda tanımla bilecek 3 giysiyi inceledik:

Bluetooth Kulaklıklı Eldiven:Hi-Call

Kışın soğuk havalarda eldivenlerimizi giydiğimizde ellerimizi sıcacık hissederiz. Yalnız iş telefonla konuşmaya, ayakkabı bağlamaya ve bunun gibi faaliyetlere geldiğinde eldivenleri çıkarmak zorunda kalırız. Fakat yeni teknoloji sayesinde artık buna hiç gerek kalmıyor.Hi-Call Bluetooth kulaklıklı eldiven, eldiveni çıkartmadan sesli görüşmeler yapmayı sağlıyor. Başparmak kısmında gizli bir hoparlör ve bilek kısmında mikrofon olan eldiven bluetooth desteği ile rahat bir görüşme sağlıyor. Eldivenin üzerinde bulunan akıllı düğmeler sayesinde gelen çağrılara kolaylıkla cevap verilebiliyor.

Bluetooth Kulaklıklı Bere:iHAT

Kış mevsiminde başımızı soğuklardan koruyan bere artık bluetooth destekli olarak kulaklık ve mikrofon yerine geçiyor. Çift kulaklığa sahip olan bereyi taktığınızda hem müzik dinleyebiliyor hem de sesli görüşmeler yapabiliyorsunuz. Akıllı berede yer alan kontrol butonları ses açmaya ve kapatmaya, gelen çağrıları cevaplamayı ve reddetmeyi sağlıyor.

Dokunmatik Ekran Eldiveni:Xiaomi Mi

Büyük teknoloji firması Xiaomi Mi, yeni çıkardığı dokunmatik ekran eldiveni ile büyük beğeni topluyor. Hem soğuk havalarda rahatça giyilebiliyor hem de parmak uçlarında yer alan dokunmatik sensörler sayesinde cep telefonlarını rahatça kullanmayı sağlıyor.

 

 

 

Bu yazı sende ne reaksiyon verdi ?
 • 0
  _tt_
  Üşüttü
 • 0
  sabr_m_zorlad_
  Sabrımı Zorladı
 • 0
  ayd_nlatt_
  Aydınlattı
 • 0
  rahatlatt_
  Rahatlattı
 • 1
  mutlu_etti
  Mutlu Etti

Sağlam oku, " Mühendis ol "

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir