1. Ana Sayfa
 2. Bilimsel
 3. Dijital Sağlık Platformu Livongo Akıllı Saate Dönüşecek

Dijital Sağlık Platformu Livongo Akıllı Saate Dönüşecek

Diyabet gibi kronik rahatsızlıkları olan insanlar için dijital bir sağlık platformu olan Livongo artık giyilebilir ürünler için hazır durumda olacak. Şirket yaptığı açıklamada, Fibit, Apple Watch ve Samsung’s Gear akıllı saat de dahil olmak üzere birçok büyük akıllı saat ile entegre olduğunu açıkladı.

Livongo Uygulaması Nasıl Oluyor?

Hastalar kan şekerlerini kontrol etmek için Livongo uygulaması ile hatırlatma mesajı alacak, diyet ve egzersiz alışkanlıklarını iyileştirmek için uygulamadan gelecek “dürtmeler” sayesinde bedensel sağlığını daha etkili bir şekilde takip edebilecekler. Ayrıca diğer sağlık bilgilerini de kolayca takip edebilecekler. Üyeler, aynı zamanda akıllı saatlerindeki adım verilerini akıllı telefonlarındaki Livongo uygulamasıyla senkronize edebilecekler.

Livongo kurucusu yaptığı açıklamada “Akıllı saat entegrasyonumuz, üyelerimizden bilgi almamıza, AI + AI motorumuza eklememize ve harekete geçirilebilir, kişiselleştirilmiş ve zamanında bilgiyi kendilerine geri göndermemize izin veriyor, “dedi.

Giyilebilir cihazların, akıllı telefonların ve diğer cihazların tıbbi araçlar kadar iki katına çıkabileceği fikri, tıp ve mühendislik alanının yanı sıra kullanıcıların da oldukça ilgisini çekiyor.

Giyilebilir ürünler artık sadece adım sayacı olmakla kalmıyor, şimdi kan basıncını okuyabilir, VO2 max, kalp atış hızı, uyku, stres düzeyleri ve daha fazlasını hesaplayabilirler. Ve bu cihazların işlevleri teknoloji daha da gelişirken büyümeye devam ediyor.

Apple Watch, Fitbit ve Watch OS ile çalışan gelişmiş bir kalp atış hızı izleme uygulaması olan Cardiogram’ın diyabeti yüzde 85 doğruluk oranıyla tespit ettiğinin bulunması da bu cihazların popülaritesini doğrudan artırıyor.

Livongo kullanan kullanıcılar arasında sigorta firmaları, büyük sağlık şirketleri ve sağlık hizmeti sunan birçok işletme bulunuyor. Ayrıca Livongo’yu bireysel olarak kullanan birçok kişinin de gün geçtikçe arttığı da edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan anında haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. admin_avatar

  Livango uygulaması cidden çok kullanışlı ve işe yarar uygulama tavsiye ederiö

 2. admin_avatar

  Hastalarımız için çok yararlı bir çalışma.

 3. admin_avatar

  Bu olay gerçekten harika olur insanın yanında ki yardımc hatırlatıcı bir nevi livongo denemeye değer gibi duruyor dersem yanlış olmaz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir